МЕЂУНАРОДНИ ФИЛМСКИ И МУЗИЧКИ ФЕСТИВАЛ КУСТЕНДОРФ | 17 -23. 01.2012
ПРАЗАН ХОД
Матис Буркхарт
Немачка | 2009
Датум приказивања:
20.01.2012 Време приказивања:
21.00

Кратки садржај

Незапослени глумац се изнова и изнова појављује у новим улогама, као контролор у подземној железници, гоњен потребом да постане налик свом идолу. Он коначно достиже свој циљ, али за то плаћа високу цену. Празан ход је трагикомедија о тражењу места у друштву.

Награде:

2010    Cellu l’ art Filmfestival – Audience Award
2010    Talking Pictures Festival – Best Short
2010    Emergeandsee - Audience Award
2010    Festival of Nations – Silver Bear
2010    Bornshorts – Best Long Form Short
2010    14th Thai Short Film and Video Festival – Special Mention
2010    4.KFFOSW – Best Short
2010    Filmtage Augsburg – Second Best Short
2010    11.Landshuter Kurzfilmfestival – Second Best Short
2010    Indipendet Days – Third Best Short

Genre:
Short Fiction

Director:
Matis Burkhardt

Screenplay:
Matis Burkhardt, Dominik Bohn

Director of photography:
Dominik Bohn

Film Editing:
Trang Nguyen

Producers:
Matis Burkhardt, Dominik Bohn

Cast:
Thomas Hintze, Katharina Bellena, Mority Berg, Hacky Rumpel

Duration:
19`59’’

Биографија режисера

Матис Буркхарт

Матис Буркхарт је рођен 1981 у Дернбаху у Немачкој. Од 2007. године студира аудиовизуелне медије (камеру) на Факултету примењених наука Беут у Берлину.  Као камерман, снимио је неколико кратких филмова,  међу којима су Црвена десна рука (2007), Бундисвер (2008), Возећи точак бицикла (2008). Режирао је неколико кратких филмова, као што су Празан ход (2009) и Искра (2010).


Листа Такмичарског програма

  • Ли Филиповски
    Канада, Естонија | 2011
  • Кристоф Нанга-оли
    Француска | 2010
  • Марко Грба Синг
    Србија | 2011
  • Бартломеј Змуда
    Пољска | 2011
  • Јана Скопина и Јевгениј Косткин
    Русија | 2011
  • Ђакомо Абруцезе
    Италија, Француска | 2011
  • Бартош Крухлик
    Пољска | 2011
  • Јелена Гавриловић
    Србија | 2011
  • Питер Диркс
    Белгија | 2010
  • Вадим Винер
    Русија | 2011
  • Матис Буркхарт
    Немачка | 2009
  • Огњен Главонић
    Србија | 2012
  • Ајгул Баканова
    Киргистан, УК | 2011
  • Жил Гонзалес Пениља
    Мексико | 2011
  • Симао Кајате
    САД, Португал | 2011
  • Соња Карпунина
    Русија | 2011
  • Иван Стојиљковић
    Србија, Немачка | 2011
  • Фернандо Помарес
    Шпанија | 2011
  • Пjoтр Суботко
    Пољска | 2010
  • Јани Бојаџи
    Македонија | 2011
  • 17.02.2012

    • 10:30h
      ПРОВАЛНИК
      Kim Ki-duk
    • 12:30h
      ARRI ALEXA
      РАДИОНИЦА
    • 16:30h
      СВЕЧАНО ОТВАРАЊЕ
      Thierry Frémaux Presents
    • 20:00h
      АРИРАНГ
      Kim Ki-duk
      РАДИОНИЦА - Kim Ki-duk - режисер
    • 00:00h
      PELAGEYA
      Русија

    18.02.2012

    • 10:30h
      МАДАМ БОВАРИ
      Claude Chabrol
      РАДИОНИЦА - Isabelle Huppert - глумица
    • 17:00h
      4:44 ПОСЛЕДЊИ ДАН НА ЗЕМЉИ
      Abel Ferrara
      РАДИОНИЦА - Abel Ferrara - режисер
    • 21:00h
      ТУЛИПАН, ТЕКСАС И МИ
      Lee Filipovski | Канада, Естонија 2011
      ---
      МУСА
      Christophe Nanga-oly | Француска 2010
      ---
      САМО ШТО НИСМО
      Marko Grba Singh | Србија 2011
      ---
      БАРБАКАН
      Bartlomiej Zmuda | Пољска 2011
      ---
      СЕЛО
      Yana Skopina & Eugene Kostkin | Русија
    • 00:00h
      THE ROSENBERG TRIO
      Холандија

    19.02.2012

    • 10:00h
      ПРОРОК
      Jacques Audiard
      Tahar Rahim - глумац
    • 13:00h
      БОЉИ ЖИВОТ
      Cédric Kahn
    • 13:00h
      ПИЛЕТИНА СА ШЉИВАМА
      Marjane Satrapi & Vincent Paronnaud
      РАДИОНИЦА - Marjane Satrapi - режисер
    • 21:00h
      ВАТРОМЕТ
      Giacomo Abbruzzese | Италија, Француска 2011
      ---
      ИШЧЕЗАВАЊЕ
      Bartosz Kruhlik | Пољска 2011
      ---
      МОМЦИ, ГДЕ СТЕ
      Jelena Gavrilović | Србија 2011
      ---
      ПРИЧА О КУТИЈИ ЗА РУЧАК
      Pieter Dirkx | Белгија 2010
    • 00:00h
      STRIBOR AND THE POISONERS
      Србија

    20.02.2012

    • 10:30h
      ЛОШ МОМАК
      Kim Ki-duk
    • 13:00h
      CORPO CELESTE
      Alice Rohrwacher
    • 17:00h
      РАЗВОД : НАДЕР И СИМИН
      Asghar Farhadi
      РАДИОНИЦА - Leila Hatami - глумица
    • 21:00h
      МЛИН ЗА МЛЕВЕЊЕ КУПУСА
      Vadim Viner | Русија 2011
      ---
      ПРАЗАН ХОД
      Matis Burkhardt | Немачка 2009
      ---
      ОД ПЕПЕЛА
      Ognjen Glavonić | Србија 2012
      ---
      ПЕСМЕ КИШЕ
      Aygul Bakanova | Kyrgyzstan, UK 2011
    • 00:00h
      ADAM STINGA
      Молдавија

    21.02.2012

    • 10:30h
      ЦРВЕНКАПА
      Zoran Tairović
      ---
      БАЛКАНСКА ЗВЕЗДА
      Andrey Gligoryev
    • 13:00h
      КАСАБА
      Nuri Bilge Ceylan
      РАДИОНИЦА - Nuri Bilge Ceylan - режисер
    • 16:30h
      ЗАУСТАВЉЕН НА ПУТУ
      Andreas Dresen
      РАДИОНИЦА - Andreas Dresen - режисер
    • 20:00h
      ОСМЕХ
      Gil González Penilla | Мексико 2011
      ---
      ПУТОВАЊЕ
      Simão Cayatte | САД, Португал 2011
      ---
      МАРИНА
      Sonya Karpunina | Русија 2011
    • 00:00h
      BOBAN & MARKO MARKOVIC ORCHESTRA
      Србија

    22.02.2012

    • 10:30h
      МИЛЕНА
      Čarna Radoičić
      ---
      САДА СРЕЋНА
      Frederikke Aspöck
    • 13:00h
      ПЕЛИКАН НИКОСТРАТОС
      Olivier Horlait
      РАДИОНИЦА - Olivier Horlait - режисер
    • 17:00h
      БИЛО ЈЕДНОМ У АНАДОЛИЈИ
      Nuri Bilge Ceylan
    • 21:00h
      ФРАГМЕНТИ
      Ivan Stojiljković | Србија, Немачка 2011
      ---
      СЕЛО АЛТО САУСЕ
      Fernando Pomares | Шпанија 2011
      ---
      ГЛАЗГОВ
      Piotr Subbotko | Пољска 2010
      ---
      КРАЈ СВЕТА
      Jani Bojadzi | Македонија 2011
    • 00:00h
      SONIDO GALLO NEGRO
      Мексико

    23.02.2012

    • 10:30h
      ХЛАДАН
      Nuri Bilge Ceylan
    • 13:00h
      ПРИЧЕ О МОЦАРЕЛИ
      Edoardo De Angelis
    • 17:00h
      ВАН ГРАНИЦА
      Frederikke Aspöck
      РАДИОНИЦА - Frederikke Aspöck - режисер
    • ЦЕРЕМОНИЈА ЗАТВАРАЊА
      ДОДЕЛА НАГРАДА

    Ускоро!